I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Złoci licealiści

30 września 2016r. na stadionie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie odbyła się XVII Spartakiada Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Pszczyńskiego oraz Rejonowe Zawody Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej.

            Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie. Spartakiadę otwarli dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie Pani Renata Dyrda oraz sekretarz Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego Pan Jacek Indeka. Serdeczne podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu zawodów kierujemy do wszystkich wolontariuszek i wolontariuszy – uczennic i uczniów klasy 1D z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

Młodzi lekkoatleci rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 100m,
bieg na 400m, bieg na 800m (dziewczęta), bieg na 1500m (chłopcy), skok w dal, pchnięcie kulą, sztafeta
4 x 100m. Każda najlepsza trójka zawodniczek i zawodników, w klasyfikacji powiatowej, otrzymała dyplomy.

            Do boju o miano najlepszych lekkoatletek i lekkoatletów w powiecie stanęły reprezentacje 6 szkół ponadgimnazjalnych. Natomiast klasyfikacja rejonowa prowadzona była wśród 9 szkół z terenu powiatu pszczyńskiego i powiatu cieszyńskiego, który był reprezentowany przez 3 najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców. Do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 6 października br. na stadionie lekkoatletycznym w Sosnowcu awansowały lekkoatletki II Liceum Ogólnokształcącego
im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie oraz lekkoatleci I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.