I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Z Pszczyny do Hradec Kralove

      Od  18 do 21 marca br. dwie grupy uczniów, historyków i matematyków,         z naszej szkoły wzięły udział w drugiej części polsko-czeskiego projektu edukacyjnego.

      Grupa historyczna pracowała nad wydarzeniami mającymi miejsce w 1989 roku i późniejszą transformacją ustrojową w Polsce i Czechach.

      Zajęcia warsztatowe odbywały się Gymnazjum im. J.K. Tyla w Hradec Kralove. Jeden dzień uczniowie spędzili w Pradze.

 

 

Wspomnienia uczestniczki.

        Po październikowej wizycie Czechów w Pszczynie tym razem to my udaliśmy się do naszych przyjaciół, do malowniczego Hradec Kralove. Bardzo miło spędziliśmy zarówno czas wolny jak i zajęcia w szkole, których tematyka dotyczyła zmian w naszych krajach po 1989 roku. Każdy z uczestników projektu angażował się w wyszukiwanie i przedstawianie informacji, poszerzając tym samym nie tylko wiedzę historyczną, ale również doskonaląc znajomość języka angielskiego. W jeden z tych trzech wspaniałych dni spacerowaliśmy ulicami Pragi, która przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Byliśmy oczarowani stolicą Czech, zachwycającą atmosferą i zabytkami. W czasie wycieczki nie mogliśmy narzekać na nudę. Nasi czescy przyjaciele zapełnili nam każdą wolną chwilę. Wspólnie spędzaliśmy czas na rozmowach,  tematów do nich nie brakowało. Co ważne bariera językowa nie istniała. Ostatni, sobotni poranek upłynął nam na podsumowaniu projektu. Zakończyliśmy go wspólną pizzą, która stała się miłym akcentem pożegnania. Wróciliśmy do Polski pełni nowych doświadczeń i wspaniałych wspomnień, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Dominika