I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE

XV Spartakiada Lekkoatletyczna

2 października 2014r. na stadionie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie odbyła się XV Spartakiada Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Pszczyńskiego oraz Rejonowe Zawody Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej.

            Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie. Spartakiadę otwarła dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie Pani Renata Dyrda oraz sekretarz Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego Pan Jacek Indeka. Opiekę medyczną zawodnikom zapewnił Pan Damian Nocoń. Serdeczne podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu zawodów kierujemy do wszystkich wolontariuszy – uczennic klasy 2D z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

           Młodzi lekkoatleci rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 100m, bieg na 400m, bieg na 800m (dziewczęta), bieg na 1500m (chłopcy), skok w dal, pchnięcie kulą, sztafeta 4 x 100m. Każda najlepsza trójka zawodniczek i zawodników, w klasyfikacji powiatowej, otrzymała medale oraz dyplomy.

            Do boju o miano najlepszych lekkoatletek i lekkoatletów w powiecie stanęły reprezentacje 6 szkół ponadgimnazjalnych. Natomiast klasyfikacja rejonowa prowadzona była wśród 9 szkół ponadgimnazjlanych z terenu powiatu pszczyńskiego i powiatu cieszyńskiego, który był reprezentowany przez 3 najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców. Do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 7 października br. na stadionie lekkoatletycznym w Sosnowcu awansowały lekkoatletki II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie oraz lekkoatleci Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach.

 

 

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
XV SPARTAKIADY LEKKOATLETYCZNEJ
SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU PSZCZYŃSKIEGO:

 

DZIEWCZĘTA:

  1. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie – 1046 pkt.;
  2. III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie – 1012 pkt.;
  3. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach – 923 pkt.;
  4. Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie – 748 pkt.;
  5. Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach – 489 pkt.;
  6. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie – 162 pkt.;

 

 

 

CHŁOPCY:

  1. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach – 969 pkt.;
  2. Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie – 934 pkt.;
  3. III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie – 930 pkt.;
  4. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie – 913 pkt.;
  5. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie –  436 pkt.;
  6. Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach – 360 pkt.;

 

 

 

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
REJONOWYCH ZAWODÓW SZKOLNEJ LIGI LEKKOATLETYCZNEJ:

 

DZIEWCZĘTA:

  1. II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie – 1086 pkt.;
  2. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie – 1046 pkt.;
  3. III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie – 1012 pkt.;
  4. Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie – 972 pkt.;
  5. Liceum Ogólnokształcące w Wiśle – 928 pkt.;
  6. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach – 923 pkt.;
  7. Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie – 748 pkt.;
  8. Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach – 489 pkt.;
  9. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie – 162 pkt.;

 

 

CHŁOPCY:

  1. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach – 969 pkt.;
  2. Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie – 934 pkt.;
  3. III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie – 930 pkt.;
  4. Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie – 916 pkt.;
  5. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie – 913 pkt.;
  6. Liceum Ogólnokształcące w Wiśle – 900 pkt.;
  7. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie – 862 pkt.;
  8. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie –  436 pkt.;
  9. Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach – 360 pkt.;

 

 

 

Najlepsi zawodnicy poszczególnych konkurencji (klasyfikacja rejonowa):

 

DZIEWCZĘTA:

100m:

 

 

1. Justyna GUZIK

ZS im. W. Szybińskiego Cieszyn

13,04 sek.

2. Monika MULARZ

I LO im. B. Chrobrego Pszczyna

14,30 sek.

3. Magdalena KOLACZEK

ZSO Pawłowice

14,63 sek.

 

 

 

400m:

 

 

1. Karolina KORNY

I LO im. B. Chrobrego Pszczyna

1:03,58 min.

2. Izabela PIECHACZEK

II LO im. M. Kopernika Cieszyn

1:06,13 min.

3. Klaudia KOBIÓR

III LO Pszczyna

1:07,58 min.

 

 

 

800m:

 

 

1. Ewa TOLASZ

II LO im. M. Kopernika Cieszyn

2:33,70 min.

2. Katarzyna GAWLAK

I LO im. B. Chrobrego Pszczyna

2:35,22 min.

3. Sylwia INDEKA

III LO Pszczyna

2:35,59 min.

 

 

 

Sztafeta 4 x 100m:

 

 

1.    ZS im. W. Szybińskiego Cieszyn

 

56,65 sek.

2. II LO im. M. Kopernika Cieszyn

 

57,97 sek.

3. LO Wisła

 

58,53 sek.

 

 

 

Skok w dal:

 

 

1.    Justyna KŁODA

II LO im. M. Kopernika Cieszyn

4,64 m

2. Dorota CZYŻ

LO Wisła

4,61 m

3.    Karolina ĆWIOK

I LO im. B. Chrobrego Pszczyna

4,41 m

 

 

 

Pchnięcie kulą:

 

 

1.    Aleksandra RAŃDA

II LO im. M. Kopernika Cieszyn

9,60 m

2.    Magdalena BRYŁA

ZSO Pawłowice

9,54 m

3.    Żaneta TOMIK

II LO im. M. Kopernika Cieszyn

8,05 m

 

 

CHŁOPCY:

100m:

 

 

1.    Natan FIEDEŃ

PZS nr 2 im. K. Miarki Pszczyna

11,27 sek.

2.    Radosław SOBCZYK

LO Wisła

11,44 sek.

3.    Dariusz DZIADEK

ZS im. W. Szybińskiego Cieszyn

11,83 sek.

 

 

 

400m:

 

 

1.    Tomasz CEMPURA

III LO Pszczyna

55,25 sek.

2.    Kamil MADZIA

ZSO Pawłowice

56,05 sek.

3.    Andrzej ZAWADA

LO Wisła

57,24 sek.

 

 

 

1500m:

 

 

1.    Przemysław CZYŻ

LO Wisła

4:47,03 min.

2.    Dominik BAM

PZS nr 2 im. K. Miarki Pszczyna

4:48,13 min.

3.    Kacper ŻUPA

ZSO Pawłowice

4:48,88 min.

 

 

 

Sztafeta 4 x 100m:

 

 

1.    ZSO Pawłowice

 

47,81 sek.

2.    PZS nr 2 im. K. Miarki Pszczyna

 

47,86 sek.

3.    III LO Pszczyna

 

48,16 sek.

 

 

 

Skok w dal:

 

 

1.    Przemysław GŁĄBEK

I LO im. B. Chrobrego Pszczyna

5,79 m

2.    Sebastian PĘKAŁA

PZS nr 2 im. K. Miarki Pszczyna

5,58 m

3.    Arkadiusz BORY

ZSTiO Skoczów

5,54 m

 

 

 

Pchnięcie kulą:

 

 

1.    Kamil ŻEMŁA

PZS nr 1 im. Gen. J. Bema Pszczyna

11,33 m

2.    Damian KAWIK

ZSTiO Skoczów

11,17 m

3.    Tomasz JĘDRYSIK

ZSTiO Skoczów

10,76 m

 

 

 

 

Agnieszka Szczypka – Wojciech