I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

WOS po francusku

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie jest szkołą partnerską Ambasady Francji i Instytutu Francuskiego w Polsce.

 

Od nowego roku szkolnego uczniowie grup frankofońskich DELF będą mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez lektora języka francuskiego. Zajęcia dotyczyć będą tematyki społecznej.

 

Projekt ten został przedstawiony 31.03.2015 roku w Bibliotece Akademickiej w Katowicach, gdzie odbyła się konferencja naukowa „Od edukacji szkolnej do zatrudnienia – kształcenie w języku francuskim, zorganizowana przez Instytut Francuski w Polsce.

 

W trakcie tej konferencji podpisano list intencyjnyc ws. prowadzenia zajęć lekcyjnych w liceach z udziałem francuskojęzycznego wykładowcy przedmiotów niejęzykowych. List ten podpisał Prof. zw. dr hab.Wiesław Banyś, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Pan Stanislas Pierret, Radca ds. współpracy kulturalnejprzy Ambasadzie Francji w Polsce, Dyrektor Instytutu Francuskiego w Polsce oraz Pani Renata Dyrda, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie

 

Lektor, zatrudniony przez Uniwersytet Śląski, prowadzić będzie ponadto zajęcia w liceum dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika w Katowicach oraz w III Liceum Ogólnokształcącym w Zabrzu.