I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Worek Raczański z DIABLAKIEM

 

26 maja 2013 roku Uczniowski Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”  zorganizował dla młodzieży i dorosłych, przy bardzo przyjaznych warunkach pogodowych, wycieczkę turystyczną w Beskid Żywiecki. Trasa wycieczki wiodła od Rycerki Górnej przez Przeł. Przegibek (1000m n.p.m.), Wielką Rycerzową (1226m n.p.m.), Muńcuł (1165m n.p.m.) aż do Ujsoł. Trasa wycieczki jak zwykle dostosowana była do specyfiki grupy, tak aby w jak największym stopniu zaspokoić różnorakie górskie potrzeby uczestników. Turyści przeszli około 24 km, co nie jest oczywiście wyczynem natomiast dla młodzieży czy dorosłych jadących pierwszy raz był to dystans wystarczający, aby ocenić zalety odpowiedniego obuwia, poznać specyfikę uprawiania turystyki czy zapoznać się z jak zwykle wszystkimi sympatycznymi uczestnikami wyjazdu. Uczestnicy mieli również możliwość skorzystania z odpoczynku zaserwowanego w schroniskach, znajdujących się na trasie racząc się kawą, herbatą, czekoladą na gorąco i oczywiście różnymi słodkościami. Całej grupie przybliżone zostały informacje dotyczące budowy geologicznej, topografii terenu i jego historii. Bardzo wiele czasu, w trakcie tego wyjazdu, poświęcone zostało na kwestie związane z przyrodą, ekologią i znaczeniem człowieka w ekosystemie a także jego wpływem na całość funkcjonowania otaczającego go środowiska.  W trakcie wyjazdu uczestnicy mieli w końcu możliwość zasmakowania wędrówki w warunkach wiosennych i słonecznych. Podsumowaniem wyjazdu był konkurs dla uczestników a laureat tym razem otrzymał bardzo użyteczny upominek – nagrodę. Najważniejsze, że wszystkim turystom dopisywał bardzo dobry humor, dużo się nauczyli oraz zadowoleni wrócili do domów.

Uczniowski Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Zapraszamy na kolejne wycieczki organizowane przez UKST „DIABLAK”. Wszystkie informacje na temat naszej działalności można znaleźć na stronie Klubu. Organizujemy wyjazdy turystyczne dla młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej a także dla dorosłych. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach na ściance wspinaczkowej, które zaczęliśmy regularnie organizować  od tego roku szkolnego.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy na kolejne wycieczki.

Opiekunowie Klubu Agnieszka i Artur Wojciechowie