I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Wizyta w firmie Sopra Steria Polska – nasze wrażenia

W ramach podpisanego porozumienia o współpracy pomiędzy francuską firmą Sopra Steria Polska oraz naszym liceum, 23 stycznia 2019r. grupa maturzystów odbyła wizytację tej firmy.

Celem wizyty było wsparcie uczniów w zakresie podniesienia kompetencji związanych z poszukiwaniem pracy i odnalezieniem się na rynku pracy.
Zwiedziliśmy firmę, uczestniczyliśmy w warsztatach przeprowadzonych przez dział rekrutacji. Managerowie zaprezentowali nam również działy firmy, do których uczniowie mogą aplikować już w marcu.
Serdecznie dziękujemy za gościnność oraz przekazanie wszelkich informacji.
W kwietniu odbedą się warsztaty na terenie naszej szkoły.
Wrażenia kilku uczestników wyjazdu:
Podczas wizytacji dowiedzieliśmy się dużo o funkcjonowaniu firmy, czym się zajmuje i jakie są jej główne cele. Spodobały mi się relacje pomiędzy pracownikami, które były bardzo przyjacielskie. Ciekawe było również to, że w firmie nie obowiązuje żaden dress code. Zaskoczeniem były możliwości rozwoju, jakie oferuje firma Sopra Steria. Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się odbyć staż w takiej firmie.Daniel

Wyjazd do firmy Sopra Steria był dla mnie na pewno nowym doświadczeniem. Okazuje się, że aby pracować w tym zakresie wcale nie trzeba być specjalistą. Wystarczy znajomość języków, którą przecież daje nam właśnie szkoła średnia. Dlatego wizja stażu w tej firmie zmieniła się teraz w całkiem możliwą do wykonania. Odwiedziny w Sopra Steria zmieniły również moje podejście do korporacji. Wcześniej myślałam, że jest to bardzo sztywna i oficjalna praca, ale w biurach wyglądało to jednak zupełnie inaczej. Podczas zwiedzania wszyscy byli bardzo mili dla siebie nawzajem i wcale nie chodzili w białych koszulach czy spódnicach ( chyba, że mieli na to ochotę ). Myślę, że taki wyjazd był bardzo potrzebny, nie tylko żeby poznać możliwości związane z językiem francuskim, ale również te związane ze studiami i przyszłą pracą.
Patrycja

Wyjazd bardzo mi się podobał, przede wszystkim nauczyłem się jak działa taka korporacja oraz wywołał u mnie zainteresowanie możliwością ścieżki kariery w dziedzinie IT. Dodatkowo potwierdził, iż języki obce są bardzo ważne w ścieżce rozwoju. Grzegorz
Wizyta w katowickiej „Sopra Sterii” bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Firma ta daje możliwość pracy w branży informatycznej, mimo braku wcześniejszego doświadczenia. Prowadzone są tam szkolenia, dzięki którym młodzi mogą zobaczyć, na czym taka praca polega. Panuje tam przyjazna atmosfera, która zachęca do współpracy z pozostałymi pracownikami. Dzięki tej wycieczce widzimy, że nauka języka pozwala na zdobywanie doświadczenia w wielu dziedzinach.

Martyna

Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona atmosferą, jaka panowała w firmie – wszyscy byli bardzo życzliwi i optymistyczni. Szczególnie zainteresował mnie staż, który wydaje się być dobrym pomysłem, aby ciągle doskonalić język i nauczyć się nowych rzeczy. Co jednak szczególnie mnie zaskoczyło to fakt, że jedyną wiedzą jaką musimy posiadać to znajomość języka, ponieważ innych kompetencji nauczy nas firma. Wyjazd bardzo mi się podobał i mam nadzieję, że kiedyś będę mogła tam wrócić. Łucja

Wycieczka do francuskiej firmy „Sopra Steria”, której siedziba znajduje się w Katowicach bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Firma ta daje ogromne możliwości rozwoju młodym ludziom w branży IT, mimo braku wcześniejszego doświadczenia. W firmie prowadzone są szkolenia, które umożliwiają zdobywanie umiejętności informatycznych oraz doskonalenie języków obcych. Dzięki temu wyjazdowi zrozumieliśmy jak ważna jest nauka języków obcych, które dają możliwości rozwoju w różnych dziedzinach. Karolina