I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Wizyta studyjna w naszym liceum

W czwartek 20 września będziemy gościć w naszym liceum 11 przedstawicieli edukacji z Rumunii, Bułgarii, Szwecji, Hiszpanii, Włoch i Francji, uczestników wizyty studyjnej na Śląsku. Językiem roboczym wizyty będzie język francuski. Tematem projektu jest „Rola nowych mediów w nauczaniu  języków obcych”

Goście spotkają się z władzami miasta, dyrekcją szkoły i nauczycielami. Wezmą udział w lekcji otwartej języka francuskiego, przeprowadzonej w grupie frankofońskiej D2 klasy trzeciej. Ponadto zobaczą główne atrakcje naszego miasta – zamek i zagrodę żubrów.

 

Wizyta studyjna została zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie – Europa Języków i Kultur oraz przedstawicieli projektu „Klasy frankofońskie na Śląsku” , we współpracy z Ambasadą Francji w Polsce oraz Fundacją Systemu Rozwoju Edukacji.