I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Wizyta nowego delegata Walonii-Brukseli

24 października do naszego liceum przybył Franck Pezza, nowy Delegat Rządów Wspólnoty Francuskiej Belgii i Regionu Walonii w Polsce. Gość został przyjęty przez panią Dyrektor Renatę Dyrdę. Wizyta  jest kontynuacją wieloletniej współpracy naszego liceum z  Delegacją Walonii-Brukseli. Dzięki niej uczniowie naszej szkoły uczący się w grupach frankofońskich DELF będą mieli znów okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez nowa lektorkę języka francuskiego, panią Élodie Cailliau.

Pan Delegat spotkał się również ze starostą pszczyńskim Pawłem Sadzą oraz burmistrzem Pszczyny Dariuszem Skrobolem. Miał okazję rozmawiać z dyrektorami szkół uczestniczących w projekcie „Klasy Frankofońskie na Śląsku” oraz przedstawicielami edukacji w mieście i gminie. Rozmawiał także z nauczycielami języka francuskiego.

W czasie swojej wizyty na Śląsku Delegat spotkał się także ze Śląskim Kuratorem Oświaty, Rektorem Uniwersytetu Śląskiego i Marszałkiem Województwa Śląskiego.