I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Wiosenna wycieczka z DIABLAKIEM

21 kwietnia 2013 roku Uczniowski Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”  zorganizował dla młodzieży i dorosłych, rzeczywiście w słonecznych i wiosennych warunkach, wycieczkę turystyczną w Beskid Śląski. Rozpoczęło się nietypowo, bo od zapoznania ze specyficzną architekturą drewnianą Kościoła pw. św. Jakuba w Szczyrku, następnie grupa przeszła trasę od Przełęczy Salmopolskiej (918 m n.p.m.) przez Grabową (907 m n.p.m.), Kotarz (948 m n.p.m.), Hyrcę (929 m n.p.m.), Klimczok (1117 m n.p.m.), Szyndzielnię (1026 m n.p.m.), Dębowiec aż do Olszówki Dolnej. Trasa wycieczki jak zwykle dostosowana byłą do specyfiki grupy, tak aby w jak największym stopniu zaspokoić różnorakie górskie potrzeby uczestników. Turyści przeszli około 21 km., co nie jest oczywiście wyczynem natomiast dla młodzieży, jadącej pierwszy raz był to dystans wystarczający, aby ocenić zalety odpowiedniego obuwia, poznać specyfikę uprawiania turystyki czy zapoznać się z jak zwykle wszystkimi sympatycznymi uczestnikami wyjazdu. Całej grupie przybliżone zostały również informacje dotyczące budowy geologicznej, topografii terenu i jego historii. Bardzo wiele czasu, w trakcie tego wyjazdu, poświęcone zostało na kwestie związane z przyrodą, ekologią i znaczeniem człowieka w ekosystemie a także jego wpływem na całość funkcjonowania otaczającego go środowiska.  W trakcie wyjazdu uczestnicy mieli w końcu możliwość zasmakowania wędrówki w warunkach wiosennych i bardzo słonecznych, jednakże jeszcze miejscami śnieg uatrakcyjniał wędrówkę. Podsumowaniem wyjazdu był konkurs dla jego uczestników a laureatka otrzymała ciekawy upominek – nagrodę. Najważniejsze, że wszystkim młodym turystom dopisywał bardzo dobry humor, dużo się nauczyli oraz zadowoleni wrócili do domów.

Uczniowski Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

Zapraszamy na kolejne wycieczki organizowane przez UKST „DIABLAK”. Wszystkie informacje na temat naszej działalności można znaleźć na stronie Klubu.
Organizujemy wyjazdy turystyczne dla młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej a także dla dorosłych. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach na ściance wspinaczkowej, które zaczęliśmy regularnie organizować  od tego roku szkolnego.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy na kolejne wycieczki.

Opiekunowie Klubu Agnieszka i Artur Wojciechowie