I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Warsztaty językowe z Deutsch Wagen Tour

 „Jasne, że klar” to hasło ogólnopolskiego projektu „Deutsch  Wagen  Tour” propagującego nowatorskie podejście do nauki języka niemieckiego oraz poznawanie kultury zachodniego sąsiada. Projekt ten, pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej, jest realizowany przez  Institut  Goethego, a wspiera go  Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Niemczech i Ambasada Niemiec  w Warszawie

Na zaproszenie  germanistki  Agnieszki Sajdak-Czernik   24 czerwca  2013 naszą szkołę odwiedziła lektorka języka niemieckiego p. Joanna Lay z Instytutu Goethego w Krakowie, która przeprowadziła   90 minutowe warsztaty językowe  dla uczniów klas I i II.

Uczniowie w formie zabawy uczyli się języka niemieckiego.

Warsztaty  cieszyły się  dużym zainteresowaniem. Różnorodność zastosowanych metod pracy, materiałów dydaktycznych (np. chusta animacyjna,  ćwiczenia komunikacyjne, gry  oraz animacje językowe i quiz o Niemczech) sprawiły, że warsztaty  te  były bardzo ciekawe i kreatywne, odbiegające od tradycyjnej lekcji szkolnej.

Oprócz zdobycia ciekawych informacji uczestnicy mieli szansę sprawdzić swoją znajomość języka i kultury  naszego sąsiada  oraz zdobyć atrakcyjne nagrody i  motywację do dalszego zgłębiania tajników języka niemieckiego.

 

Czy niemiecki może być fajny? Jasne, że klar!

 

Agnieszka Sajdak-Czernik