I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Wakacyjny wyjazd do Brukseli

Oto sprawozdanie naszej absolwentki grupy frankofońskiej DELF Doroty Bajdy, która w nagrodę za wygrany konkurs językowy wyjechała w czasie wakacji do Brukseli.

Wycieczka do Brukseli rozpoczęła się w niedzielę, kiedy to wyruszyliśmy w drogę.

W poniedziałek wczesnym popołudniem dojechaliśmy do Lauven- miasteczka studenckiego. Tam, pomimo niesprzyjającej aury, poszliśmy  na spacer, aby podziwiać architekturę tego miasta. Zwiedziliśmy również Wielki Beginaż. Później udaliśmy się do hotelu w Brukseli.

Następnego dnia mieliśmy okazję zobaczyć wszystkie charakterystyczne dla tego miasta miejsca. Zaczęliśmy od Pałacu Sprawiedliwości i Królewskiego, przespacerowaliśmy się do Parku Brukselskiego. Póżniej udaliśmy się do imponującego Muzeum Militarystyki i podziwialiśmy widoki z Łuku Triumfalnego. Później obejrzeliśmy Grand Palace, słynnego Manneken Pisa i , co ciekawe, również jego młodszą siostrę- Jeanneke Pis. Wtorek uwieńczył wyjazd do Atomium, które robi ogromne wrażenie.

Ostatniego dnia odwiedziliśmy Parlament Europejski. Najpierw zwiedzaliśmy Parlamentarium, gdzie w interesujący sposób przedstawiona jest m.in. historia i działanie organów europejskich. Następnie odbyła się prelekcja, której elementem było także spotkanie i rozmowa z prof. Jerzym Buzkiem. Na koniec zobaczyliśmy salę obrad PE.

Potem ruszyliśmy w drogę powrotną.

Spędziłam w Brukseli miłe chwile i był to naprawdę udany wyjazd:)

Dorota Bajda