I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

VI Powiatowy Dzień Frankofonii

Dyrekcja I Liceum im. Bolesława Chrobrego wraz  z Delegacją Wspólnoty Francuskiej Belgii, Regionu Walonii, Instytutem Francuskim w Polsce,  Stowarzyszeniem Europa Języków i Kultur, Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce PROF-EUROPE oraz wydawnictwem Hachette Polska organizują szóstą edycję « Dnia Frankofonii » dla uczniów grup frankofońskich powiatu pszczyńskiego, uczestniczących w projekcie „Klasy Frankofońskie na Śląsku”. Święto Frankofonii organizowane jest w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Frankofonii.

 

        Uroczystość, nad którą patronat objęli starosta i burmistrz miasta,  odbędzie się 30 marca 2012 roku (piątek) o godzinie 10 w budynku I Liceum im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

 

    Celem „Dnia Frankofonii” jest promocja obszarów frankofońskich na całym świecie a także integracja środowisk frankofońskich naszego powiatu. To wspólne spotkanie grup uczestniczących w projekcie „Klasy Frankofońskie na Śląsku” to znakomita okazja do dyskusji i wymiany doświadczeń  między uczniami, oraz nauczycielami i ich dyrektorami. Tegoroczne Święto Frankofonii przypada w szczególnym okresie – w 2012 roku świętujemy dziesięciolecie Przedstawicielstwa Walonia-Bruksela w Warszawie oraz 270- lecie powstania naszego liceum.

      W trakcie obchodów Dnia Frankofonii zaplanowaliśmy atrakcyjne konkursy z nagrodami dla naszej młodzieży.