I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

UKST DIABLAK w XV Rajdzie Górskim Młodzieży Powiatu Pszczyńskiego

5 października 2013r. uczniowie reprezentujący UKST „DIABLAK” i Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie wzięli udział w XV Rajdzie Górskim Młodzieży Powiatu Pszczyńskiego. Rajd ten, jak co roku, organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział Ziemi Pszczyńskiej.

Trasa rajdu przygotowana dla członków UKST „DIABLAK”: Żarnówka Mała – Bujakowski Groń – Hrobacza Łąka – Gaiki – Przegibek – Magurka – Wilkowice.

 W trakcie trwania wycieczki uczestnicy mieli możliwość poznania części Beskidu Małego, zapoznali się również z walorami przyrodniczymi, piętrami roślinnymi i budową geologiczną. Jak zwykle wszystkim dopisał bardzo dobry humor, a i pogoda była rewelacyjna. Opiekunami grup byli kolejno Artur Wojciech, Marek Czerwiński, Daniel Brudny.

Nieodzownym elementem rajdów górskich organizowanych przez PTTK Oddział Ziemi Pszczyńskiej jest quiz wiedzy, tym razem o Beskidzie Małym. UKST „DIABLAK” było reprezentowane przez trzy grupy młodzieży. Każda grupa składała się z przedstawicieli różnych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu pszczyńskiego.

W końcowej klasyfikacji grupa UKST– POPP „DIABLAK” III zajęła trzecie a UKST– POPP „DIABLAK” IV  miejsce. 

Wszystkim uczestnikom rajdu GRATULUJEMY – należy pamiętać, iż rywalizacja kształtuje charaktery i pożądane postawy, jednak najważniejszym wydaje się być fakt, że tylu młodych ludzi w wolną sobotę spędziło aktywnie czas w górach!!!!!!!

 

            Więcej informacji nt. działalności koła znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Zapraszamy młodzież do udziału w wycieczkach organizowanych przez UKST „DIABLAK”.

Najbliższe imprezy to:

            – wyjazd na ściankę wspinaczkową 18.10.2013r.

            – wycieczka turystyczna „Beskid Śląski” 10.11.2013r.

 

Agnieszka i Artur Wojciechowie