I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości i Dzień Biznesu dla Młodych

W okresie od 12 do 18 listopada w 170 krajach, w tym także w Polsce, miał miejsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.
Tegoroczna, jedenasta edycja ŚTP ruszyła pod hasłem „Młodzi we współczesnym świecie biznesu”. 13 listopada grupa uczniów z klasy 2 e uczestniczyła w drugiej edycji “Dnia Bisnesu dla Młodych” organizowanego przez Biuro Komunikacji przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Młodzież mogła zdobyć informacje na temat organizacji eventów, internacjonalizacji oraz przedsiębiorczości.
Wydarzenie zainaugurował Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji, prof. dr hab. Sławomir Smyczek. Następnie wystąpiła Marta Cała-Sturzbecher z Agencji Marketingowej „Moma”, która wygłosiła wykład pt.: „Event dobrze zorganizowany, czyli co przygotować i jak zrealizować, aby wydarzenie okazało się sukcesem”.
Kolejną prelegentką była Edyta Lachowicz-Santos, Dyrektor Biura Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, która opowiedziała uczestnikom m.in. o tym jak doświadczenie międzynarodowe zmienia życie oraz co to jest internacjonalizacja.
Ostatnim prowadzącym był dr Bartłomiej Gabryś, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, który poruszył tematykę przedsiębiorczości oraz tego, w jaki sposób rozpocząć swoją karierę biznesową.