I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE

Sukcesy naszych uczniów

02.02.2020 odbyły się zawody II stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Index AGH”. Uczeń naszej szkoły Krzysztof Bochm zakwalifikował się do III (finałowego) etapu tej olimpiady w dziedzinie matematyki i informatyki. Finał odbędzie się 29.03.2020, a zdobycie tytułu laureata gwarantuje przyjęcie na wszystkie kierunki studiów Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

Krzysztof Bochm z klasy IIIA znalazł się w w finale konkursu o Złoty Indeks Politechniki Śląskiej w dziedzinie matematyki. Zawody finałowe odbyły się 28 lutego. W zeszłym roku Krzysztof został laureatem tego konkursu w dziedzinie fizyki.

Marcin Wróbel z klasy IIIB zakwalifikował się do finału XXVII Olimpiady Informatycznej (z drugim wynikiem na Śląsku). Zawody finałowe odbędą się 31.03.2020 – 03.04.2020 w Warszawie.