I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Sprawozdanie z wyprawy Diablaka

18 sierpnia 2013 roku Uczniowski Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”  zorganizował wycieczkę rowerową dla młodzieży i dorosłych. Trasa wiodła z Pszczyny przez Ćwiklice, Bodzów, Miedźną, Wolę, Harmęże do Brzezinki i powrót tą samą trasą rowerową czyli popularną R4. W trakcie wycieczki uczestnicy mieli możliwość zwiedzić Obóz Koncentracyjny KL Auschwitz-Birkenau i zapoznać się z jego dramatyczną historią.

                Przy bardzo słonecznej pogodzie uczestnicy pokonali w sumie dystans 45 km, głównie drogami leśnymi i w mniejszym stopniu drogami asfaltowymi. Poznali przy okazji różnorodność ścieżek rowerowych i możliwości, jakie istnieją w okolicach Pszczyny do uprawiania turystyki rowerowej. Po kilkugodzinnej wycieczce wszyscy bezpiecznie wrócili do Pszczyny.

Zapraszamy na kolejne wycieczki organizowane przez UKST „DIABLAK”. Wszystkie informacje na temat naszej działalności można znaleźć na stronie Klubu  . Organizujemy wyjazdy turystyczne dla młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej a także dla dorosłych. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach na ściance wspinaczkowej, które zaczęliśmy regularnie organizować od tego roku szkolnego. Najbliższa wycieczka planowana jest na 22 września br. a jej głównym celem będzie zdobycie Królowej Beskidów, czyli Babiej Góry (tym razem wejście planowane jest od strony słowackiej) – szczegóły wkrótce na stronie Klubu.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy.

Opiekunowie Klubu Agnieszka i Artur Wojciechowie