I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Sprawozdanie z pobytu francuskich gości

Zapraszamy do lektury sprawozdania z pierwszej części wymiany polsko-francuskiej, która miał miejsce w naszym liceum w ostatnim tygodniu.

 

We wtorek skończyła się pierwsza część wymiany polsko – francuskiej. Oprócz mnie brało w niej udział jeszcze ośmiu uczniów Liceum im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Francuzi przylecieli  w ostatni czwartek września. W piątek pokazaliśmy im Pszczynę, następnego dnia wybraliśmy się do Krakowa, niedzielę spędziliśmy w Bielsku, a w poniedziałek wysłaliśmy naszych gości na wycieczkę do Oświęcimia, gdzie zwiedzali obóz zagłady Auschwitz.

Wieczór spędziliśmy już razem na ognisku pożegnalnym w Stanicy Harcerskiej.Francuzi byli bardzo zaskoczeni Polską, którą zobaczyli. Ze zdziwieniem patrzyli na wspaniały pszczyński pałac, krakowskie i bielskie stare miasto, jak i na nasze centra handlowe. Spodziewali się kraju o wiele biedniejszego.
Zarówno oni jak i my – Polacy – wymianę uznajemy za niezwykle udaną i z niecierpliwością czekamy na najbliższy czwartek, kiedy to wylatujemy z rewizytą do Nord-Pas de Calais!

                                                           Stanisław Leśniewski