I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Sprawni jak żołnierze

 

28 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących
w Bielsku – Białej odbyły się rejonowe zawody sportowo – obronne „Sprawni jak żołnierze”. Powiat pszczyński reprezentowany był przez drużyny I Liceum Ogólnokształcącego
im. Bolesława Chrobrego oraz drużyny Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki. Niezbyt sprzyjająca pogoda (ciągłe opady deszczu oraz temperatura ok. 5 st. Celsjusza) sprawiała, że zamiast pięciu zaplanowanych konkurencji (tor sprawnościowy, rzut granatem, pierwsza pomoc, strzelanie, bieg na orientację) zostały przeprowadzone tylko trzy (strzelanie, rzut granatem i bieg na orientację), które jednak i tak pozwoliły naszym Uczniom poczuć się jak prawdziwi żołnierze.

Każda drużyna składała się z 3 osób, a wynik każdego zawodnika liczony był na konto drużyny. Po zaciętej i pasjonującej walce drużyna licealistek z Chrobrego zajęła 6 miejsce, natomiast drużyna Uczniów z Chrobrego stanęła na najniższym stopniu podium. Serdecznie GRATULUJEMY!!!

 

DRUŻYNA DZIEWCZĄT: Martyna SĘK, Beata KOPALA, Żaneta GOLA,
Marcela URZOŃ (rezerwowa).

 

DRUŻYNA CHŁOPCÓW: Jakub OLCHAWA, Mikołaj WOJCIECH, Tomasz KLEPEK, Patryk WŁADYSZEWSKI (rezerwowy).

 

Udział licealistów w tych zawodach był możliwy dzięki pomocy Instruktorów Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, którzy przeprowadzili zajęcia strzeleckie na strzelnicy przy ul. Katowickiej w Pszczynie. Serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

Licealistów do zawodów przygotowali Pani Agnieszka Szczypka – Wojciech oraz Pan Kazimierz Łukaszek.

        

Agnieszka Szczypka – Wojciech