I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Sprawni jak żołnierze

16 maja 2012 roku w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku – Białej odbyły się rejonowe zawody sportowo – obronne „Sprawni jak żołnierze”. Jako jedyni z powiatu pszczyńskiego wystartowali w nich uczniowie naszej szkoły.
Do zawodów przystąpiło 7 drużyn dziewcząt i 11 drużyn chłopców, a zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach:

Ø  tor sprawnościowy,

Ø  rzut granatem,

Ø  pierwsza pomoc,

Ø  strzelanie,

Ø  bieg na orientację


Każda drużyna składała się z 3 osób, a wynik każdego zawodnika liczony był na konto drużyny. Po niezwykle zaciętej i pasjonującej walce drużyna dziewcząt uplasowała się na 4 pozycji, natomiast drużyna chłopców uplasowała się na 3 miejscu!!! Rywalizację w obu kategoriach wygrali uczniowie Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących
w Żywcu – Moszczanicy, którzy będą reprezentować nasz rejon w zawodach wojewódzkich.

 

Nasze liceum reprezentowali:

Drużyna dziewcząt

Drużyna chłopców

Anna SZMAK

Łukasz HLUBEK

Wioletta GRZECHNIK

Rafał CZYSZ

Katarzyna ROŁKA

Karol MYŚLIŃSKI

 

Udział naszych drużyn w tych zawodach był możliwy dzięki pomocy Pana Ryszarda Jarosza, który przeprowadził zajęcia strzeleckie na strzelnicy w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie oraz Instruktorów Bractwa Kurkowego, którzy przeprowadzili zajęcia strzeleckie na Strzelnicy Bractwa Kurkowego w Pszczynie.
Serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

W szkole młodzież przygotowywała się do zawodów pod okiem Pani Agnieszki Szczypki – Wojciech (tor przeszkód i strzelanie), Pani Alicji Filipczuk (pierwsza pomoc), Pani Bernadety Michalskiej (zasady orientacji w terenie) oraz Pana Kazimierza Łukaszka (rzut granatem
i strzelanie).

           

 

Agnieszka Szczypka – Wojciech