I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Tenisistki z Chrobrego wygrały

W środę 24 października w hali KS Cukrownik Chybie odbyły się zawody rejonowe w tenisie stoówym chłopców i dziewcząt.
W rywalizacji wystąpiły następujące szkoły z powiatu pszczyńskiego:
PZS nr 1 w Pszczynie
LO Gilowice
I LO Pszczyna
Powiat cieszynski reprezentowały:
I LO Cieszyn
II LO Cieszyn
ZST i O Cieszyn
W rywalizacji chłopców prym wiodły szkoły z Cieszyna, które między sobą rozstrzygnęły awans do zawodów wojewódzkich. Dużo ciekawiej, zwłaszcza dla naszej szkoły, wyglądała rywalizacja dziewcząt. W pierwszym spotkaniu nasze zawodniczki spotkały się z I LO Cieszyn. Po meczach singlowych na tablicy wyników widniał rezultat 1 do 1. Bardzo ważnym spotkaniem miała być rozgrywka deblowa. Nasze tenisistki od początku pokazały kto zasłuyżył na finał.
W finale nasza drużyna, w składzie: Marta Kozyra, Julia Szary i Oliwia Staś, stanęły do rywalizacji z jedną z najlepszych szkół w województwie śląskim w rywalizacji sportowej – II LO Cieszyn im. Mikołaja Kopernika.
Mecz finałowy okazał się jednak dużo łatwiejszy niż półfinał i to drużyna I Liceum Ogólnokształacącego w Pszczyniue będzie reprezentować nasz rejon na zawodach wojewódzkich.
Nasi Panowie zajęli miejsce 6, grając w składzie:Dominik Kania, Wojciech Jakut, Maksymilian Kołodyński, Tomasz Kuśnierz, Jakub Olchawa.