I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Szachy-zawody powiatowe

24 października 2018 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jakub Wanot, Marcel Pychyński, Krzysztof Libera oraz Klaudia Szmidt wzięła udział w zawodach powiatowych w szachach. Rywalizacja toczyła się pomiędzy „Chrobrym” oraz uczniami z ZSO Pawłowice . Nasi szachiści po wyrównanej walce przegrali nieznacznie, bo 4,5-3,5. Mimo to uzyskali awans na zawody rejonowe, które odbyły się tydzień później tak jak zawody powiatowe w budynku Szkoły Podstawowej w Łące. W nieco zmienionym składzie(Klaudię Szmidt zastąpiła Wiktoria Piszczek) i bojowych nastrojach nasi uczniowie rywalizowali ponownie z ZSO Pawłowice oraz z dwoma liceami z Cieszyna. Wszystko rozpoczęło się znakomicie od rewanżu za porażkę na zawodach powiatowych, czyli od zwycięstwa nad ZSO. W kolejnych partiach naszym zawodnikom nie wszystko się udawało i z następnych 5 pojedynków uzyskali tylko 2 remisy. Całość szachiści z I LO w Pszczynie zakończyli na 4. miejscu.