I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Świąteczny Turniej Szachowy

15 grudnia odbyły się eliminacje online do finału Świątecznego Turnieju o tytuł Szachowego Mistrza Chrobrego. Wzięło w nich udział 26 uczniów naszego liceum. Najlepsza siódemka rozegrała w środę 16 grudnia rozstrzygające rozgrywki. Odbyło się 7 rund w systemie „każdy z każdym”. Wyłoniły one Szachowego Mistrza Chrobrego 2020, którym został[b] Dominik Kania[/b] z klasy 3c. Drugie miejsce zajął Tomasz Koczar z klasy 3a. Na trzecim miejscu uplasowała się Karolina Więcek z klasy 1d, która jako jedyna dziewczyna dostała się do finałów. Nagrody zasponsorowała Rada Rodziców za co serdecznie dziękujemy!
Nad rozgrywkami czuwały absolwentki naszej szkoły pp. Michalina Herok oraz Weronika Kaszok.
Podzieliły się swoim szachowym doświadczeniem:
„Szachy przede wszystkim rozwijają umysł, planowanie, widzenie przestrzenne oraz wbrew pozorom pomagają nawiązywać kontakty międzyludzkie, ponieważ podczas turniejów czy obozów można poznać wiele wspaniałych ludzi, z którymi buduje się trwałe relacje. Każdy powinien spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. W szachy można zacząć grać w każdym wieku, teraz jest to jeszcze prostsze, ponieważ można uczyć się samemu online.”
W związku z dużym zainteresowaniem szachami wśród uczniów naszego liceum mamy w planach powtórzenie rozgrywek.
Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.