I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Sprawozdanie z Rejonowych Zawodów Pływackich – dziewczęta

26.11.2019r. na basenie przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie odbyły się Rejonowe Zawody Pływackie. Spotkali się tam najlepsi reprezentanci szkół z powiatu pszczyńskiego i cieszyńskiego.
W zawodach wzięły udział szkoły:
– ZSEG Cieszyn
– I LO Cieszyn
– II LO Cieszyn
– III LO Pszczyna
– I LO Pszczyna
Naszą szkołę reprezentowały:
– Nicola Brychcy
– Emilia Kościelny
– Monika Szpyrka
– Miłochna Latko
– Weronika Gorecka
– Nadia Lazar
– Marta Lazar
– Sandra Siuta
– Rozalia Trela
– Inga Orędziarz
– Emilia Psik
Dziewczyny pływały na dystansach 100 i 50 metrów, w każdy stylu pływackim. Na tle wszystkich drużyn uczestniczących w zawodach bardzo dobrze prezentowały się zawodniczki popularnego Chrobrego, uzyskując wspaniałe wyniki m.in. Latko Miłochna – 50 m stylem klasycznym- 42, 33 sek, Gorecka Weronika – 100 m stylem klasycznym- 1:30,49, Trela Rozalia- 50 m stylem dowolnym- 33,35 sek, Brychcy Nicola – 50m stylem motylkowym – 40, 05 sek.
Rywalizacja była bardzo zacięta, a konkurencja bardzo duża. Po wystartowaniu w wyścigach indywidualnych nasze dziewczyny plasowały się na pierwszym miejscu w klasyfikacji. Jednak różnica między drugim miejscem wynosiła 3 punkty. O końcowym wyniku zadecydowała sztafeta, w której wyprzedziło nas II Liceum z Cieszyna. W klasyfikacji końcowej dziewczyny zajęły II miejsce, przegrywając tylko jednym punktem z rywalkami.
Organizatorem zawodów było I LO w Pszczynie