I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Sportowe sukcesy naszych uczniów

Chrobry pływackim mistrzem rejonu

W środę 28 listopada, na basenie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie odbyły się zawody rejonowe, w których spotkały się drużyny pływaków z najlepszych szkół średnich powiatu pszczyńskiego i cieszyńskigo.
Powiat pszczyński był reprezentowany przez :
1. PZS nr 2 Pszczyna
2. III LO Pszczyna
3. I LO Pszczyna
Powiat Cieszyński natomiast reprezentowały:
1. II LO Cieszyn
2. ZST Cieszyn
3. Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie
Zawody pływackie o mistrzostwo rejonu pszczyńsko-cieszyńskiego, które były rozgrywane po raz trzeci, były jednymi z ciekawszych sportowych konfrontacji w tym roku szkolnym. Drużyny na prowadzeniu zmieniały się kilka razy, zwłaszcza,że w każdej z drużyn było sporo zawodników, na co dzień trenujących w różnych klubach pływackich. Zawodnicy pływali na dystansach 100 i 50 metrów, w każdy stylu pływackim.
Na tle wszystkich drużyn uczestniczących w zawodach bardzo dobrze prezentowali się zawodnicy popularnego Chrobrego, uzyskując kilka wartościowych wyników.
Mikołaj Wojciech – 50 metrów stylem grzbietowym – 32,67 sek
Bartosz Chowaniec – 50 metrów stylem dowolnym – 47,89 sek
Tomasz Wiera – 50 metrów stylem klasycznym – 36,34 sek
Weronika Gorecka – 100 metrów stylem klasycznym – 1.24,13
Nasi zawodnicy, drużyna dziewcząt i chłopców, będą reprezentować rejon pszczyńsko – cieszyński na zawodach wojewódzkich w Dąbrowie Górniczej, które odbędąsię 4.12.2018

Chrobry walczy o tytuł Mistrza Województwa Śląskiego w badmintonie

W czwartek 30 listopada, w Bieruniu Starym odbyły się półfinały wojewódzkie w badmintonie. Nasza drużyna w składzie – Tomasz Klepek, Maciej Czernecki, Wojciech Jonderko, rywalizowała z drużynami:
1. I LO Bieruń
2. LO Chorzów
3. ZST Katowice
Z drużyną z Chorzowa nasi zawodnicy wygrali w krótkim spotkaniu 3 do 0, a w poszczególnych setach oddawali przeciwnikom po kilka punktów. Dużo więcej emocji było podczas pojedynku z drużyna z Katowic. W tym spotkaniu kluczowy dla całej rywalizacji był mecz deblowy, który nas zawodnicy rozstrzygnęli na swoją korzyść 2 do 1.
W meczu o pierwsze miejsce drużyna Chrobrego przegrała ze swoimi rówieśnikami z Bierunia. Wydaje się jednak, że każdy inny wynik były niespodzianką, bowiem drużyna z Bierunia to członkowie kadry Polski.
Nas zawodnicy z drugiego miejsca awansowali do finałów wojewódzkich, gdzie spotka się 8 najlepszych drużyn na Śląsku.