I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Powiatowe Zawody Koszykówki Dziewcząt

2 grudnia 2019 roku odbyły się w III Liceum Ogólnokształcącym w Pszczynie Powiatowe Zawody Koszykówki Dziewcząt . Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn żeńskich podzielonych na dwie grupy. Reprezentacja naszej szkoły, pod opieką Pani Hanny Kosobudzkiej, zagrała dwa mecze w fazie grupowej – przeciwko drużynie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 (mecz wygrany) oraz przeciwko zawodniczkom z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 (mecz przegrany). Zaraz po poznaniu wyników rozegranych meczów, plasujący się na drugim miejscu w grupie, Chrobry zmierzył się z gospodarzami zawodów- III LO. Z powodu kilku błędów własnych reprezentacja I LO uległa dobrze przygotowanym zawodniczkom gospodarzy. W meczu o 3. miejsce, nasze dziewczyny bez przeszkód pokonały drużynę z Gilowic. Końcowa klasyfikacja wyglądała następująco:
1. miejsce – III LO
2. miejsce – PZS nr 2
3. miejsce – I LO
4. miejsce- LO Gilowice
5. miejsce-PZS nr 1
Naszą szkołę reprezentowały :
Milena Szczypka 3a, Monika Szpyrka 3d, Kinga Kabot 2a, Julia Szary 2b, Kamila Kuś 2b, Agata Szydełko 2b, Emilia Szypuła 2d, Julia Markiel 1a, Natalia Kwaśny 1a, Anna Grobarczyk 1a, Edyta Poznar 1c, Alicja Ryś 1c, Natalia Szmukier 1c, Miłochna Latko 1i, Maria Matusz 1i, Amelia Czabrowska 1k.