I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Chrobry Mistrzem Powiatu w przełajach

We wtorek 23 października, na terenach okalających stadion KS Grobla Ćwiklice, odbyły się zawody rejonowo-powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych chłopców i dziewcząt.
W rywalizacji wystąpiły następujące szkoły z powiatu pszczyńskiego:
PZS nr 1 w Pszczynie
LO Pawłowice
III LO Pszczyna
PZS nr 2 w Pszczynie
I LO Pszczyna
Powiat cieszynski reprezentowały:
I LO Cieszyn
II LO Cieszyn
ZST Cieszyn
Szkoła Ewnagelicka z Cieszyna
W rywalizacji dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z II LO Cieszyn, które rok temu stanęły na podium zawodów wojewódzkich. Nasze Panie pod kierownictwem Profesor Hanny Kosobudzkiej walczyły do samego końca. Woli walki, determinacji wystarczyło na drugie miejsce w powiecie.
W rywalizacji panów sytuacja wyglądała podobnie. Już od kilku lat nie potrafimy pokonać drużyny z powiatu cieszyńskiego i awansować do zawodów wojewódzkich. Przyszło na emocjonować się rywalizacją na szczeblu powiatu. W tej biegowej zabawie uczestniczyły cztery szkoły, a prowadzenie zmieniało się kilka razy. Ostatecznie to biegacze z Chrobrego sięgnęłi po tytuł Mistrza Powiatu Pszczyńskiego, a za nimi drużyny – PZS nr 1 Pszczyna, III LO Pszczyna i PZS nr 2 Pszczyna
Nasi panowie pobiegli w składzie: Tomasz Koczar, Kacper Moll, Krzysztof Gorzko, Mikołaj Wojciech, Jakub Kita, Tomasz Nogły, Maciej Gruszka, Jakub Tomala.
Drużyna dziewcząt: Roksana Szczypka, Magdalena Grygierczyk, Kornelia Staroń, Urszula Ryś, Katarzyna Blacha, Milena Szczypka.