I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE

Sport w czasie ferii

30 stycznia 2012r. w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie w ramach akcji Ferie z POSiRem 2012 „Spróbuję nie zaspać”, odbył się XII Turniej Piłki Nożnej Halowej Szkół Ponadgimnazjalnych,

Do zawodów zgłosiło się 9 drużyn reprezentujących szkoły powiatu pszczyńskiego, które zostały podzielone na 3 grupy:

 

Grupa A

Grupa B

Grupa C

PZS nr 2 Pszczyna

ZSZiO Wola

ZSE Pszczyna

III LO Pszczyna

I LO im. B. Chrobrego Pszczyna

ZSO Pawłowice

PZS nr 1 Pszczyna

ZSZ Pszczyna

LO Gilowice

 

W grupach drużyny grały systemem „każdy z każdym”, mecze trwały po 13 min.

 

Wyniki meczów:

– grupa A:

PZS nr 2 Pszczyna – III LO Pszczyna 0:2

III LO Pszczyna – PZS nr 1 Pszczyna 3:2

PZS nr 2 Pszczyna – PZS nr 1 Pszczyna 2:1

 

tabela grupy A:

  1. III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie – 6 pkt.,
  2. Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie – 3 pkt.,
  3. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie – 0 pkt.;

 

 

 

– grupa B:

ZSZiO Wola – I LO Pszczyna 0:1 (bramka samobójcza)

I LO Pszczyna – ZSZ Pszczyna 1:0 (Tomasz Ryguła)

ZSZiO Wola – ZSZ Pszczyna 0:3

 

tabela grupy B:

  1. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie – 6 pkt.,
  2. Zespół Szkół Zawodowych w Pszczynie – 3 pkt.
  3. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli – 0 pkt.,

 

 

 

– grupa C:

ZSE Pszczyna – ZSO Pawłowice 0:4

ZSO Pawłowice – LO Gilowice 5:1

ZSE Pszczyna – LO Gilowice 0:5

 

tabela grupy C:

  1. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach – 6 pkt.,
  2. Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach – 3 pkt.
  3. Zespół Szkół Ekonomicznych w Pszczynie – 0 pkt.,

W następnej fazie turnieju zwycięzcy poszczególnych grup stworzyli grupę mistrzowską, drużyny które zajęły drugie miejsca zagrały o miejsca 4 – 6, natomiast pozostałe drużyny walczyły o miejsca 7 – 9.
W grupach grano systemem „każdy z każdym” a każde spotkanie trwało 13 min.

 

Grupa Mistrzowska

mecze o miejsca 4 – 6

mecze o miejsca 7 – 9

III LO Pszczyna

PZS nr 2 Pszczyna

PZS nr 1 Pszczyna

I LO im. B. Chrobrego Pszczyna

ZSZ Pszczyna

ZSZiO Wola

ZSO Pawłowice

LO Gilowice

ZSE Pszczyna

 

Wyniki meczów o miejsca 7 – 9:

PZS nr 1 Pszczyna – ZSZiO Wola 5:1

ZSZiO Wola – ZSE Pszczyna 3:3

PZS nr 1 Pszczyna – ZSE Pszczyna 5:2

 

Wyniki meczów o miejsca 4 – 6:

PZS nr 2 Pszczyna – ZSZ Pszczyna 4:0

ZSZ Pszczyna – LO Gilowice 4:3

PZS nr 2 Pszczyna – LO Gilowice 2:0

 

Wyniki meczów grupy mistrzowskiej:

III LO Pszczyna – I LO Pszczyna 1:1 (Rafał Białas)

I LO Pszczyna – ZSO Pawłowice 5:0 (Paweł Janosz 2, Rafał Białas 2, Wojciech Jaworski)

III LO Pszczyna – ZSO Pawłowice 2:4

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie,
  2. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach,
  3. III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie,
  4. Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie,
  5.             Zespół Szkół Zawodowych w Pszczynie,
  6. Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach,
  7. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie,
  8. Zespół Szkół Ekonomicznych w Pszczynie,
  9. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli.

 

Najlepsze drużyny otrzymały puchary oraz pamiątkowe koszulki a najskuteczniejszym bramkarzem, po raz drugi z rzędu, został Jakub ORLIK z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie!!! Gratulujemy!!! Najskuteczniejszym strzelcem turnieju okazał się Adam GRYGIER z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Łukasz PASTUSZKA z III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie.

Organizatorami turnieju byli: Pan Marek Czerwiński – nauczyciel wychowania fizycznego
w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie, Powiatowy Ośrodek Sportu
i Rekreacji w Pszczynie oraz Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

 

SKŁAD NASZEJ DRUŻYNY: Jakub ORLIK (bramkarz), Paweł JANOSZ, Wojciech JAWORSKI, Rafał BIAŁAS, Bartłomiej JANOSZ, Mateusz KONIECZNY, Dawid PĘSZOR, Tomasz RYGUŁA, Wojciech JANOWSKI.

 

OPIEKUN DRUŻYNY: Agnieszka SZCZYPKA – WOJCIECH.

 

 

 

 

 

Agnieszka Szczypka – Wojciech