I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Siatkówka na szczeblu wojewódzkim

W ostatni piątek  marca,  w hali kompleksu sportowego Hajduki w Chorzowie, rozegrano jeden z czterech półfinałowych turniejów wojewódzkich w piłce siatkowej chłopców. Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły :

 III Liceum Ogólnokształcące z Chorzowa

VI  Liceum Ogólnokształcące z Katowic

I Liceum Ogólnokształcące z Mikołowa

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego z Pszczyny

 

Po wylosowaniu par półfinałowych gry półfinałowe wyglądały następująco:

III Liceum Ogólnokształcące z Katowic – Liceum Ogólnokształcące z Mikołowa  0-2     ( 23-25,27-29)

VI Liceum Ogólnokształcące z Chorzowa – I liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie 0-2 ( 22-25, 17-25)

W pierwszym meczu nasi siatkarze dosyć pewnie pokonali licealistów z Chorzowa, mimo tego, że byli oni gospodarzami turnieju i dobrze znali halę, w której odbywało się spotkanie. W naszej drużynie  dobrze zaprezentowali się wszyscy zawodnicy z podstawowej szóstki,  jednak  do końca nikt nie mógł być pewny zwycięstwa. Ogromne emocje związane z występem na zawodach wojewódzkich  zawładnęły całą drużyną, ale upływający czas zdawał się przywracać spokój i pewność  w poczynaniach Chrobrego.  Jak to często bywało,  duży wpływ  na poziom gry miał Łukasz Janus i Piotr Filipczuk. Z każdą kolejną akcją coraz pewniej grali także pozostali nasi zawodnicy, a rozgrywający Kamil Misior coraz częściej dokonywał dobrych wyborów posyłając piłkę w dobrych kierunkach.

O tym komu przypadnie trzecie miejsce decydował mecz pomiędzy drużynami z Katowic i Chorzowa. Po dwóch setach wynik brzmiał 1-1, dlatego decydujący był trzeci set, w którym licealiści z Chorzowa prowadzili już 13-10, jednak nie potrafili wykorzystać tej przewagi i przegrali  19-17.

Finał był rozgrywką pomiędzy siatkarzami z Mikołowa i Pszczyny. Cały czas  gra toczyła się punkt za punkt, a nawet jeśli jedna z drużyn osiągała przewagę, druga dosyć szybko ją niwelowała. Kiedy w pierwszym secie Chrobry prowadził 23-21 wydawało się że to zawodnicy z Pszczyny będą schodzić na przerwę jako zwycięzcy. Niestety doświadczenie licealistów z Mikołowa, którzy na co dzień występują w rozgrywkach 4 ligi, pomogło im wygrać seta 25-23. Drugi set to także mnóstwa dobrych, długich siatkarskich akcji i końcówka to także nadzieja  i wyjście na prowadzenie 20-17 dla Chrobrego.  Niestety nie udało się, parę prostych błędów, dyskusyjna decyzja sędziego i wojewódzki finał dla Mikołowa.

Zdobycie drugiego miejsca pozostawia z jednej strony duży niedosyt i żal, jednak nie zapominajmy, że jest to najlepszy rezultat w grach zespołowych w I Liceum Ogólnokształcącym od ćwierć wieku. Nasza drużyna będzie bowiem sklasyfikowana, na miejscach 5-8 w województwie śląskim. Ogromne podziękowania należą się w tym miejscu nauczycielom,  którzy stanęli na drodze tych siatkarzy. Nauczycielom z 3 Publicznego Gimnazjum  w Pszczynie, a zwłaszcza Panu Dawidowi Ochmanowi, nauczycielom wychowania fizycznego z Studzionki i Publicznego Gimnazjum nr 4 w Pszczynie, Publicznego Gimnazjum z Pawłowic. Uczniowie tych szkół decydowali o sile naszej drużyny. Gratulujemy i dziękujemy.

Skład drużyny:

Łukasz Janus, Łukasz Goczoł, Piotr Filipczuk, Kamil Misior, Marek Witosz, Kamil Blaut, Piotr Mrzyk, Paweł Żurek, Jakub Skoczyński, Krzysztof Hałat, Kamil Żyłka.