I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Relacja z pobytu Francuzów

We wtorek Francuzi, których gościliśmy tydzień, wrócili do Francji i zakończyła się pierwsza część wymiany polsko-francuskiej. Oto ich opinie, wrażenia i wspomnienia po pobycie spędzonym u nas:

 

Zostałam bardzo dobrze i serdecznie przyjęta przez rodzinę goszczącą. Polska jest ładnym krajem, ale wszędzie mnóstwo prac na drogach.  Najbardziej smakowały mi kluski na parze oraz pierogi. Najbardziej zapamiętam: bardzo interesujące zajęcia, gościnność oraz porozumienie pomiędzy wszystkimi korespondentami. (Mathilde)

Zostałem bardzo dobrze przyjęty. W Polsce zawsze jest pełno robót drogowych. Interesująca była wycieczka do Wieliczki oraz wyjazd do Oświęcimia. Zapamiętam kluski, żurek…. oraz niskie temperatury. (Benoit)

Język polski jest bardzo ładny, Polacy bardzo gościnni, kultura bardziej zróżnicowana niż francuska, piękny kraj. Zapamiętam kiełbasę z dodatkami w środku, zupy, pierogi z serem i bigos, mięsa, szpinak. Pokochałem polskie jedzenie, Pszczynę i Polskę! (Florian)

Polacy są bardzo gościnni, uprzejmi, zabawni i lubią się śmiać. Spędziłam wspaniałe chwile z nimi! Mówią bardzo dobrze po francusku, angielsku… Polubiłam bigos oraz różnorodne soki owocowe. Bardzo polubiłam Polskę i na pewno tu powrócę z moją rodziną, aby również mogła zobaczyć wszystkie piękne miejsca, które ja widziałam i spróbować  dań, które skosztowałam! Byłam goszczona przez super rodzinę, to była wspaniała podróż! (Camille)

Polacy są przyjaźni i zawsze chętni do pomocy. Mają ogromną kulturę osobistą, są bardzo mili, uprzejmi i gościnni. Jedzenie jest bardzo dobre w Polsce, zwłaszcza bigos. Wszystkie zajęcia i wyjścia podczas pobytu były bardzo interesujące. Polska jest cudownym, ładnym i gościnnym krajem. Moja rodzina była bardzo sympatyczna-będzie mi was bardzo brakowało. (Marie)

Mentalność Polaków jest niezwykła! Mają savoir-vivre, którego my nie posiadamy, potrafią przyjmować gości lepiej niż ktokolwiek. Ludzie ze złota! Pokochałem Katowice, Kraków jest również cudowny. Moje ulubione danie to kluski oraz bigos. To spotkanie z nowymi ludźmi było wyjątkowe, które pozostanie najlepszym moim wspomnieniem i które zachowam w pamięci na zawsze! (Charles)

Polacy są ludźmi bardzo uprzejmymi, są przyjaźni, uśmiechniętymi, gościnnymi z wielkim sercem. Lubią swoje życie i pokazali nam swoją kulturę i tradycje.  Polubiłam bigos, kluski, kompot. Bardzo podobała mi się  Wieliczka i Zagroda Żubrów. Polska jest bardzo ładna i bardzo jestem zadowolona z tej podróży. Trudno powiedzieć co było najlepsze – wszystko było wyjątkowe. (Laura)

Polacy są ludźmi wyjątkowymi, mają unikalną, cenną i wspaniałą kulturę.  Savoir-vivre, którego my Francuzi możemy im pozazdrościć. Mój korespondent i jego rodzina byli wspaniali! Podobał mi się Zamek w Pszczynie, Zagroda Żubrów, Wieliczka. Wycieczka do Krakowa również była interesująca (zwłaszcza trębacz). Wszystko mi się podobało! (Agathe)

Polacy są bardzo gościnni i uprzejmi. Polska to kraj, który się rozwija i ulepsza. Polubiłam bigos i kluski, zakupy w Polce i wycieczkę do Krakowa. (Cloé)

Zostałam bardzo dobrze przyjęta przez rodzinę goszczącą. Polska jest bardzo ładnym krajem i przyjaznym. Polubiłam bigos i kluski, Kraków, sklepy w Polsce, wieczory spędzone z Polakiami  i zamek w Pszczynie. (Camille)