I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Relacja z konkursu piosenki niemieckojęzycznej

26 października 2016 roku na scenie Pszczyńskiego Centrum Kultury odbył się XX Powiatowy Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej zorganizowany przez I LO im. Bolesława Chrobrego i POPP w Pszczynie. Uczestnicy mieli zaprezentować dowolną piosenkę w języku niemieckim, a rywalizowali w dwóch kategoriach: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Łącznie do konkursu przystąpiło 13 wykonawców ocenianych przez Jury w składzie: Katarzyna Machnik – dyrygent Pszczyńskiego Zespołu Kameralnego Con Fuoco, Aleksandra Antes – germanistka w PZS nr 2 w Pszczynie oraz Jakub Pieczka – opiekun koła teatralnego przy Pszczyńskim Centrum Kultury.

Jak podkreśla Piotr Dudek – organizator konkursu – imprezy tego typu przyczyniają się znacznie do urozmaicenia nauczania języka niemieckiego i podniesienia motywacji uczenia się.

Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali:

 

Gimnazja:

1.     Magdalena Dudek – gimnazjum nr 2 w Pszczynie, piosenka „Engel fliegen einsam” – z repertuaru Christiny Stürmer

2.     Hanna Koczar – gimnazjum w Suszcu, piosenka„Wie schön du bist” – z repertuaru Sary Connor

3.     Natalia Mikołajec – gimnazjum im. Jana Pawła II w Kobiórze, piosenka „Ich bin da” z repertuaru Elif

 

 

Szkoły ponadgimnazjalne:

1.     Edyta Czernecka – I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, piosenka „Ich bin die Frau meines Lebens” – z repertuaru Matie Kelly

2.     Kinga Łukaszek i Joanna Rozmus – LO im. Prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach, piosenka „Love yourself” (wersja niemieckojęzyczna) z repertuaru Justina Bibera

3.     Bauherr PszczynaHa-Cha-Cha czyli Hanoverski Chór Chłopięcy pod dyrekcją Dariusza Tatoja – I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, piosenka „Wir machen eine Pizza”

 

Organizatorzy konkursu serdeczne dziękują sponsorowi nagród – hurtowni elektryczno-oświetleniowej   BAUHERR                            

z Pszczyny.