Rekrutacja do projektu „Edukacja szansą na przyszłość”
Powiat Pszczyński ogłasza nabór do projektu „Edukacja szansą na przyszłość”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Projekt skierowany jest do uczennic i uczniów oraz nauczycielek i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie oraz IV LO w PZS nr 2 Pszczynie.

Rekrutacja prowadzona będzie w terminie od 10 lutego do 10 marca 2026 roku. Udział w projekcie jest całkowicie dobrowolny i bezpłatny. Celem przedsięwzięcia jest podniesienie jakości kształcenia ogólnego, rozwój kompetencji kluczowych uczniów oraz wzmocnienie kwalifikacji zawodowych kadry pedagogicznej.
W ramach projektu zaplanowano m.in. zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe, zajęcia wyrównawcze, doradztwo edukacyjno-zawodowe, warsztaty z zakresu kompetencji cyfrowych, ekologicznych i społecznych, a także działania przeciwdziałające dyskryminacji i przemocy rówieśniczej. Nauczyciele będą mogli skorzystać ze szkoleń i kursów podnoszących ich kompetencje zawodowe.
Przedsięwzięcie realizowane będzie w latach 2025-2027 i obejmie łącznie 265 uczniów oraz 40 nauczycieli. – Dzięki projektowi uczniowie podniosą swoje kompetencje zawodowe, szkoły zostaną doposażone w nowe pomoce dydaktyczne, a jednym z celów jest także likwidowanie barier dla osób z niepełnosprawnościami – mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji i udziału w projekcie dostępne są w Regulaminie oraz w biurach projektów w szkołach i w Starostwie Powiatowym w Pszczynie.
Całkowita wartość projektu to 781 tys. zł. Powiat Pszczyński na jego realizację pozyskał prawie 90% z Europejskiego Funduszu Społecznego+. Resztę kwoty będzie stanowił wkład własny.
Regulamin projektu „Edukacja szansą na przyszłość”
Załącznik nr 1 – Formularz rekrutacyjny do projektu osoby uczącej się
Załącznik nr 1a – Formularz rekrutacyjny do projektu osoby nauczającej
Załącznik nr 2 – Deklaracja uczestnictwa w projekcie osoby uczącej się
Załącznik nr 2a – Deklaracja uczestnictwa w projekcie osoby nauczającej
Załącznik nr 3 – Oświadczenie o rezygnacji z udziału w projekcie osoby uczącej się
Załącznik nr 3a – Oświadczenie o rezygnacji z udziału w projekcie osoby nauczającej
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
