I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE

Pszczyńskie Euro

25 maja 2012r. na Stadionie Miejskim oraz boisku sportowym „ORLIK” w Pszczynie odbył się piłkarski turniej „Kibicowanie bez granic – EURO 2012”. Turniej rozgrywany był
w następujących kategoriach wiekowych: dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych, dziewcząt
i chłopców szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół specjalnych. Każda drużyna reprezentowała barwy narodowe krajów biorących udział w turnieju UEFA EURO 2012.   

 

Do turnieju dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych zgłosiło się 8 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy:

 

 

GRUPA

A

POLSKA

ILiceumOgólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie

CZECHY

Gymnázium J.K. Tyla z Hradec Králové

GRECJA

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie

ROSJA

Zespół Szkół Ekonomicznych
w Pszczynie

 

GRUPA

B

NIEMCY

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie

FRANCJA

III Liceum Ogólnokształcące
w Pszczynie

DANIA

II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie

ANGLIA

Zespół Szkół „Silesia”
w Czechowicach – Dziedzicach

 

W grupach mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym” a mecze trwały 2 x 10 min.

Wyniki meczów:

– grupa A:

Polska – Grecja                                  3:0 (bramki dla Polski: Aleksandra ŁAPA, Maria LITERA,              

                                                                  Katarzyna BUCZAK)

Czechy – Rosja                                  3:0

Grecja – Czechy                                1:2

Polska – Rosja                                   1:1 (bramki dla Polski: Aleksandra ŁAPA)

Czechy – Polska                                3:0

Grecja – Rosja                                   2:2

 

tabela grupy A:

  1. CZECHY – 9 pkt.,
  2. POLSKA – 4 pkt.,
  3. ROSJA – 2 pkt.,
  4. GRECJA – 1 pkt.

 

– grupa B:

Niemcy – Anglia                                1:3

Dania – Francja                                  0:1

Anglia – Dania                                   2:1

Niemcy – Francja                               0:3

Dania – Niemcy                                 2:2

Anglia – Francja                                3:0

 

tabela grupy B:

  1. ANGLIA – 9 pkt.,
  2. FRANCJA – 6 pkt.,
  3. DANIA – 1 pkt.,
  4. NIEMCY – 1 pkt.

Mecze półfinałowe:

 

Anglia – Polska                                  1:0

Czechy – Francja                               1:0

 

 

Mecz o 7 miejsce:

 

Grecja – Niemcy                                0:1

 

 

Mecz o 5 miejsce:

 

Dania – Rosja                                    1:3

 

 

Mecz o 3 miejsce:

 

Polska – Francja                                 0:4

 

 

Mecz o 1 miejsce:

 

Anglia – Czechy                                0:1

 

 

Turniej odbywał się w bardzo przyjaznej atmosferze, drużyny prezentowały się bardzo kolorowo, gdyż każda szkoła przygotowywała koszulki sportowe w barwach narodowych kraju, który reprezentowała. W kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych konkurs na najciekawsze koszulki wygrała reprezentacja Grecji. Koszulki dla reprezentacji naszej szkoły opracowały
i przygotowały Uczennice klasy 1E – Maria LITERA i Anna HLUBEK, za co bardzo serdecznie dziękujemy!!!

 

SKŁAD NASZEJ DRUŻYNY: Aleksandra WANTUŁA (bramkarka) – klasa 1C,
Aleksandra ŁAPA (klasa 3F), Weronika STRĄK (klasa 3C), Edyta OLEJARCZYK (klasa 3A), Katarzyna BUCZAK (klasa 2C), Aleksandra ROZMUS (klasa 2C), Maria LITERA (klasa 1E), Anna HLUBEK (klasa 1E), Katarzyna SORNOWSKA (klasa 3A).

 

OPIKUN DRUŻYNY: Agnieszka SZCZYPKA – WOJCIECH

 

 

 

Agnieszka Szczypka – Wojciech