I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Przygotowania do wyjazdu do Niemiec

W piątek 20 maja grupa biorąca udział w wymianie z Bad Segeberg wyjechała na seminarium integracyjno-przygotowawcze do Górek Wielkich. Uczniowie są z różnych roczników i różnych klas, a powodzenie wymiany zależy między innymi od stopnia swobodnego poczucia się w grupie, akceptacji. W trakcie pobytu przygotowano słownik polsko-niemiecki dla grupy niemieckiej, prezentację Pszczyny, naszego liceum, opracowano piosenki, które przydadzą się podczas pobytu w Niemczech.

Dwóch naszych uczniów będzie miało okazję zostać u rodzin niemieckich 10 dni dłużej. Z tej propozycji postanowili skorzystać w tym roku Damian Biel i Wojtek Szuster.
Podobnie jak ich koleżanki we wrześniu,  będą chodzili do szkoły ze swoimi partnerami i poznawali funkcjonowanie szkoły niemieckiej