I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Pożegnanie zimy – Beskid Mały z DIABLAKIEM

 

17 marca 2013 roku Uczniowski Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”  zorganizował dla młodzieży zimową wycieczkę turystyczną w Beskid Mały. Mimo początkowo niskiej temperatury i dużej ilości świeżego, kopnego śniegu planowana wycieczka została zrealizowana.  W czasie jednodniowego wyjazdu grupa uczestników przeszła trasę od Tresnej przez Kościelec (736m n.p.m.), Jaworzynę (864m n.p.m.), Przełęcz Przysłop Cisowy (795m n.p.m.), dalej przez Kiczerę (831m n.p.m.), Żar (761m n.p.m.) do Żarnówki Małej. W trakcie wyjazdu członkowie Klubu zapoznali się z walorami przyrodniczymi Parku Krajobrazowego Beskidu Małego. Uczestnikom przybliżone zostały również informacje dotyczące budowy geologicznej, topografii terenu i jego historii. Ważnym elementem wyjazdu było omówienie kwestii związanych z kompleksem hydrotechnicznym jakim jest „Kaskada Soły” i jej znaczeniem dla tego obszaru.  W trakcie wyjazdu młodzież miała możliwość zasmakowania wędrówki w warunkach zimowych, ale przy sprzyjającej, bo ciepłej, słonecznej i bezwietrznej pogodzie. Podsumowaniem wyjazdu był konkurs dla jego uczestników a laureat otrzymał ciekawy upominek – nagrodę. Najważniejsze, że wszystkim młodym turystom dopisywał bardzo dobry humor i dużo się nauczyli oraz zadowoleni wrócili do domów.

Uczniowski Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

Zapraszamy na kolejne wycieczki organizowane przez UKST „DIABLAK”. Wszystkie informacje na temat naszej działalności można znaleźć na stronie Klubu.
Organizujemy wyjazdy turystyczne dla młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej a także dla dorosłych. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach na ściance wspinaczkowej, które zaczęliśmy regularnie organizować  od tego roku szkolnego.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy na kolejne wycieczki.

Opiekunowie Klubu Agnieszka i Artur Wojciechowie