I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Powiatowy Dzień Frankofonii-wyniki

Po raz siódmy uczniowie gimnazjów i liceów powiatu pszczyńskiego wzięli udział  w obchodach Międzynarodowego Dnia Frankofonii, który obchodzony jest na całym świecie 20 marca. Uroczystość odbyła się 22 marca 2013 roku w III Liceum Ogólnokształcącym w Pszczynie. Naszą szkołę reprezentowało 30 uczniów.

W trakcie obchodów Dnia Frankofonii odbyły się konkursy : Konkurs na wykonanie jadalnego Łuku Triumfalnego, Konkurs na najlepszą prezentację multimedialną pt: ”Le chocolat belge”, Konkurs plastyczny dla szkół podstawowych.

Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły :

1.Konkurs wiedzy o krajach frankofońskich (kino francuskie, Belgia, regiony Francji – Provence, zabytki Francji, kraje Maghrebu):

III miejsce: Klaudia Dobija, Roksana Konstanty, Natalia Szweda, Angelika Liszka

2. Konkurs na najlepszą frankofońską grę edukacyjną:

I miejsce- Agata Jurczyk

II miejsce – Katarzyna Myrczek

3. Konkurs na projekt ubrania dla „Manneken Pis”:

I miejsce- Zuzanna Machnik

II miejsce- Agata Wicher

4. Konkurs na najlepszy wywiad z Amélie Nothomb:

I miejsce- Anna Michalska

 

Serdecznie gratulujemy!