I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Powiat Pszczyński organizuje bezpłatną pomoc prawną

W powiecie pszczyńskim nieodpłatna pomoc prawna udzielana jest w sześciu punktach na terenie każdej gminy. Mieszkańcy mogą uzyskać tam profesjonalną i darmową pomoc radców prawnych, adwokatów, mediatorów oraz osób zajmujących się poradnictwem obywatelskim.
Z darmowej pomocy adwokatów i radców mogą skorzystać osoby uprawnione, które nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej oraz przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, niezatrudniający innych osób w ciągu ostatniego roku.
Organizacją zadania zajmuje się Powiat Pszczyński. Aby umówić się na darmową poradę lub mediację wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 32 449 23 78 w godzinach pracy pszczyńskiego starostwa lub wysłać wiadomość na adres e mail pomocprawna@powiat.pszczyna.pl (należy w niej podać dane do kontaktu telefonicznego).
Na wizytę można umówić się również osobiście w siedzibie referatu, który znajduje się na parterze Szpitala Joannitas w Pszczynie przy ul. Antesa 11 w pokoju nr 1 (obok kaplicy szpitalnej).Najnowsze materiały i informacje dotyczące pomocy prawnej w powiecie pszczyńskim publikowane są na stronie internetowej powiatu w zakładkach „Nieodpłatne porady prawne” i „Nieodpłatna pomoc prawna”. W tym roku w mediach społecznościowych pojawił się również profil Bezpłatna Pomoc Prawna i Poradnictwo Obywatelskie w powiecie pszczyńskim otwiera się w nowym oknie.