I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Pauline Cocteau w naszej szkole

Niedawno gościliśmy w naszej szkole przedstawicielkę francuskiego Instytutu Nauk Politycznych z Dijon (Sciences Po – Instytut d’Etudes Politiques de Paris), która zaprezentowała uczniom grup frankofońskich DELF możliwości podjęcia studiów we Francji. Jej prezentacja była bardzo ciekawa i uświadomiła,że studia na prestiżowej francuskiej uczelni są w zasięgu ręki – trzeba tylko mieć ochotę, być pracowitym i znać język francuski oraz angielski. Już znajomość języka francuskiego na poziomie A2-B1 i bardzo dobra znajomość angielskiego (B2-C1) pozwalają wybrać jedną z dwóch proponowanych opcji.

Na uczelni tej studenci z różnych krajów Europy kształcą się wraz ze studentami z Francji.

Absolwentami są między innymi prezydenci Francji: Georges Pompidou, François Mitterrand, Jacques Chirac i François Hollande oraz inne znane osobistości, takie jak: Christian Dior, Pierre de Coubertin, Dominique Strauss-Kahn.