I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Orkiestra zagrała i

12 stycznia 2020r. po raz XXVIII zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasło przewodnie tegorocznego finału brzmiało: „Wiatr w żagle” a środki pieniężne zbierane były na polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego swoją siedzibę miał Powiatowy Sztab WOŚP, który skupiał młodzież z następujących szkół:

 I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie,
 Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie,
 Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie,
 III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie,
 Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie,
 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie,
 Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju,
 członków Uczniowskiego Klubu Sportowo – Turystycznego „DIABLAK” w Pszczynie.
 Przedszkole nr 1 w Pszczynie

Honorowy Patronat nad naszym sztabem objął Starosta Pszczyński Pani Barbara Bandoła a współorganizatorem działań podejmowanych w sztabie był Powiat Pszczyński. Kwestująca młodzież, dzięki uprzejmości ludzi dobrego serca, zebrała do swych puszek sumę 58546,40 zł oraz walutę obcą. Doliczając do tego kwotę 3554,23 zł pochodzącą ze skarbon stacjonarnych Sztab Powiatowy wstępnie zebrał kwotę 62100,63. Zebrana kwota jest o 24100,00 większa od tej, którą udało się zebrać w naszym Sztabie w 2019 roku. Ostateczna kwota zostanie podana w późniejszym terminie – po otrzymaniu oficjalnego rozliczenia z banku. W tym dniu nie są najważniejsze statystyki i ogromne podziękowania należą się wszystkim kwestującym Wolontariuszom oraz zaangażowanym Firmom za chęć aktywnego udziału w zbiórce.

Po rozliczeniu puszki w Sztabie każdy z Wolontariuszy mógł wypić ciepłą herbatę, kawę, soczek, zjeść specjalnie przygotowaną bułkę (kanapkę) oraz Prince Polo a dla każdego Kwestującego Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowała drobny upominek (w tym roku były to plecak z logo finału, smycz i ciepły komin). Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Wolontariuszom, którzy zaangażowali się w pomoc najmłodszym!!!

Chciałbym również bardzo serdecznie podziękować wszystkim Osobom, dzięki którym praca w Sztabie, po raz kolejny, przebiegała bardzo sprawnie oraz była ogromną przyjemnością.

Szef Powiatowego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie
Artur Wojciech