I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Oni nie boją się wysokości – relacja


10 maja odbyły się kolejne zajęcia na ściance wspinaczkowej organizowane przez Uczniowski Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Jak zwykle grupa młodzieży doskonaliła poznane wcześniej umiejętności wspinaczkowe. Uczestnicy, którzy pierwszy raz skorzystali z możliwości wzięcia udziału w zajęciach poznali podstawy asekuracji i technik wspinaczkowych. Mieli oni również kilkugodzinną możliwość praktycznego opanowywania wspomnianych technik. Jak zwykle wszyscy uczestnicy dbali o bezpieczeństwo przede wszystkim partnera na linie, jak i swoje własne. Podsumowaniem zajęć był, krótki konkurs wspinaczki, którego zwyciężczynią została Patrycja Konieczny. Patrycja otrzymała ufundowaną przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie nagrodę.

UKST „DIABLAK” wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zgłaszanym przez młodzież rozpoczął w 2012 organizowanie cyklicznych wyjazdów wspinaczkowych. Jednocześnie istotne jest zaangażowanie szerszej grupy uczestników. Zajęcia wspinaczkowe doskonalą koordynację ruchową młodego człowieka, poprawiają jego sprawność i kondycję fizyczną a także uczą odpowiedzialności i wzajemnego zaufania.  

UKST „DIABLAK” współdziała z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej i jako organizatorzy tych wyjazdów mamy nadzieję, że uda nam się dalej rozbudzać zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej wśród młodzieży i kontynuować organizowanie tego typu zajęć.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych wyjazdach organizowanych przez Klub. Najbliższy wyjazd odbędzie się w dniach 26 maja i będzie to wycieczka turystyczna w Beskid Żywiecki. Szczegóły wyjazdu znajdują się na  stronie Klubu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością szczegółowo przedstawioną na stronie Klubu.

 

Agnieszka i Artur Wojciechowie