I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Olimpiada Znajomości Afryki

W bieżącym roku szkolnym 2022/2023 do XXI edycji Olimpiady Znajomości Afryki z naszej szkoły zgłosiło się 21 uczniów. Zgodnie z regulaminem z etapu szkolnego do wojewódzkiego mogły przejść tylko 2 osoby, na szczęście dwie uczestniczki osiągnęły taką samą ilość punktów i naszą szkołę mogły reprezentować 3 uczennice : Pola Wojciech (2a), Katarzyna Gajczak (2a) i Karolina Ćwierz (3d).  04 marca br. odbył się etap wojewódzki, w którym uczestniczyło 1190 osób z całej Polski. Niestety, żadna z naszych reprezentantek nie zakwalifikowała się do szczebla centralnego. Dziewczętom szczerze gratulujemy kwalifikacji do II etapu, a wszystkim chętnym dziękujemy za podjęcie wyzwania, jakim była tegoroczna XXI edycja Olimpiady Znajomości Afryki!
 Chętnych zapraszamy za rok.  Pamiętajcie, że za każdym razem  przybywa nam wiedzy i doświadczenia!
 
Szkolni koordynatorzy: Paulina Chlebek i ks. Marcin Głąbek