I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Mountain Soul Unit z wizytą i gościnnym występem w Pszczynie

 

W Pszczynie gościła grupa muzyczna Mountain Soul Unit z zaprzyjaźnionego Bad Segeberg. Kilkoro z jej muzyków uczestniczyło w wymianie polsko- niemieckiej prowadzonej przez I LO im. Bolesława Chrobrego, stąd prośba młodych Niemców o pomoc w przygotowaniu koncertu. Dzięki zaangażowaniu szkolnej społeczności pod kierunkiem pani prof. Jolanty Moll udało się sfinalizować przedsięwzięcie. Takim to sposobem w kościele ewangelickim odbył się wspaniały godzinny  koncert, na którym świetnie bawiła się grupa wykonawców  oraz przybyli goście. W czasie koncertu trzykrotnie do wspólnego muzykowania zapraszany był Piotr Filipczuk (przyszłoroczny maturzysta) – solówki gitarowe.

Po udanym koncercie był jeszcze czas na wymianę doświadczeń i nawiązanie bliższych znajomości w czasie indywidualnych rozmów w kawiarence U Telemanna.

Członkowie grupy,korzystając z okazji, chcieli podziękować pracownikom Urzędu Miasta za umożliwienie zwiedzenia Muzeum, dyrekcji Zespołu Szkół Rolniczych za udostępnienie noclegów w przyszkolnym internacie, księdzu Badurze za umożliwienie występu w  kościele, społeczności Chrobrego za pomoc w organizacji.