I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Młodzi ratują życie

  Od trzech lat nasza szkoła  wraz z drużyną WOPR za Studzionki (pod kierownictwem pana Czesława Kondziołki) organizuje pokazy połączone ze szkoleniem młodzieży z zakresu ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy tonącym. W tym roku również prowadzimy takie szkolenie, na które po raz pierwszy zaprosiliśmy młodzież z innych szkół. Uczestniczą w nim uczennice i uczniowie klas II. Pierwsze spotkanie odbyło się 6.11.2010r. na basenie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie.

    Z relacji młodzieży biorącej udział w szkoleniu wynika, że są to bardzo ciekawe zajęcia. Dają one wiele możliwości, aby uzupełniać swoją wiedzę. Następne spotkanie z ratownikami ze Studzionki planujemy dla pozostałych uczniów na 20.11.2010r. na godzinę 10.00.

    Forma zajęcia i ogromne nimi zainteresowanie zainspirowały Pana Czesława Kondziołkę  do zaproponowania uczniom, nie tylko naszej szkoły, ale też pozostałych szkół  powiatu pszczyńskiego wzięcia udziału w szkoleniu na stopień młodszego ratownika. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 27.11.2010r. o godzinie 9.00 na basenie PZSz nr 2 w Pszczynie ( stary Zespół Szkół Rolniczych ). Wszystkich chętnych zapraszamy.

 

 

                                                                                       Alicja Filipczuk