I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

15 marca 2016 roku w hali sportowej POSiR odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji zgłosiły się 4 drużyny z powiatu pszczyńskiego. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Tak przedstawiają się wyniki poszczególnych meczów :


1.I LO im.Bolesława Chrobrego w Pszczynie –  LO im.Jana Pawła II w Pawłowicach(13:2)
2.III LO w Pszczynie- PZS nr 2 Pszczyna  ( 6:6)
3.I LO im.Bolesława Chrobrego w Pszczynie- III LO w Pszczynie (9:6)
4. LO im.Jana Pawła II w Pawłowicach -PZS nr 2 Pszczyna (4:3 )
5.I LO im.Bolesława Chrobrego w Pszczynie -PZS nr 2 Pszczyna  (10:2)
6.LO im.Jana Pawła II w Pawlowicach -III LO w Pszczynie (2:9 )

Wygrała drużyna z III LO w Pszczynie z 5 punktami, remisując tylko z PZS nr 2. Najlepszą zawodniczką turnieju  okazała się Kornelia Marczak zdobywając 16 bramek dla swojej drużyny. Na drugim miejscu uplasowało się I  LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie przegrywając tylko jednym punktem.

 Naszą szkołę reprezentowały : Agnieszka Świerczek, (12 bramek),Joanna Puchałka (3 bramki), Joanna Englert, Agnieszka Zioła(11 bramek), Aleksandra Bryndza, Kinga Wanot, Patrycja Jonderko (1 bramka), Kinga Rozmus, Karolina Wróblewska, Julia Przytarska, Żupa Zuzanna(2 bramki),  Karolina Gruszka, Weronika Kaszok oraz bardzo skuteczne  bramkarki Marzena Paszek i Poręba Jolanta. Ich trenerką, mentorką oraz wsparciem była pani profesor Hanna Kosobudzka, która do końca wierzyła w zwycięstwo drużyny.

3 miejsce wywalczyły dziewczęta z  LO w Pawłowicach z 2 punktami. Dyplom za czwarte miejsce odebrały zawodniczki z PZS 2 w Pszczynie.Bardzo serdecznie gratulujemy naszym szczypiornistkom oraz dziękujemy za serce włożone w każdy mecz. Życzymy powodzenia w przyszłym roku .                                           Weronika Kaszok