I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Ręcznej Chłopców

W czwartek 24 marca 2022r, po dwuletniej przerwie, nasze liceum  było organizatorem  Mistrzostw Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców. Zawody odbyły się w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Do rozgrywek zgłosiły się reprezentacje pięciu szkół ponadpodstawowych powiatu pszczyńskiego. Losowanie rozstrzygnęło, że w grupie A zagrali uczniowie III LO, PZS 2 oraz PZS 1 z Pszczyny, natomiast w grupie B rywalizowało ze sobą I LO im. B. Chrobrego oraz ZSO z Pawłowic. 

Kolejność meczy:
III LO – PZS2 –  5:2
PZS2 Pawłowice – LO Chrobry –  po remisie 4:4, w rzutach karnych Pawłowice wygrały 3:1
PZS1 – IIILO – 7:5
PZS2 – PZS1 – 2:8
Po fazie grupowej, w pierwszym meczu półfinałowym wygrało ZSO w Pawłowicach, pokonując III LO 5:3.
W drugim meczu półfinałowym drużyna Chrobrego wygrała z PSZ1 wynikiem 7:0.
Pojedynek o trzecie miejsce rozegrał się pomiędzy III LO i PZS1. Miejsce na podium wywalczyło III LO pokonując rywali 5:4.
W finale spotkali się zawodnicy z Pawłowic i Chrobrego. Po zaciętej rywalizacji Pawłowice wywalczyło tytuł Mistrza Powiatu pokonując przeciwników 7:4. 
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – ZSO Pawłowice
II miejsce – LO Chrobry
III miejsce – III LO
IV miejsce – PZS1
V miejsce – PZS2. 
Nad prawidłowym przebiegiem meczy czuwał sędzia piłki ręcznej Pan Jacek Uryga. 
W drużynie Chrobrego zagrali: Michał Klim, Kamil Wadas, Kola Masny, Wiktor Piłot, Michał Patyk, Marcin Kucz, Krystian Żur, Tymoteusz Słoncz, Daniel Łopata, Witold Gawron, Maksymilian Wróbel – bramkarz, Jakub Szklanny, Maksymilian Malcharek, Amadeusz Wojciech, Jan Kapera, Krzysztof Jackowski, Kamil Mikołajczyk, Samuel Larwa, Mikołaj Pękała. Opiekunowie: Janusz Mirek, Hanna Kosobudzka.