I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Lindlar odwiedzą nasi uczniowie

W dniach od 07.08 do 16.08.2012 ośmioro uczniów naszego Liceum, pod opieką pani profesor Joanny Sajdok, weźmie udział w wymianie międzynarodowej zorganizowanej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

 Już po raz siódmy uczestniczymy w Programie- tym razem zostaliśmy zaproszeni do Lindlar w Niemczech, gdzie wraz z młodzieżą z 8 państw europejskich będziemy realizować program nazwany słowami piosenki Beatlesów : „Come together, right now, in the EU !“ co można przetłumaczyć jako „Spotkajmy się razem w Unii Europejskiej!”

Program wymiany jest bardzo ciekawy i bogaty w wydarzenia, m.in.  poznamy Kolonię z jej zabytkami, Brukselę z Parlamentem Europejskim, gdzie zapoznamy się z pracą urzędników i posłów, będziemy wypoczywać czynnie nad jeziorem oraz w parku linowym, zapoznamy się z historią i tradycjami regionu Nadrenii Północnej Westfalii.

A przede wszystkim w trakcie 10 dni wymiany chcemy zaprzyjaźnić się z naszymi rówieśnikami z Niemiec, Czech, Słowacji, Francji, Anglii, Chorwacji i Włoch. Przygotowano dla nas najróżniejsze gry i zabawy językowe, zajęcia integrujące, dyskusje, quiz wiedzy o Unii i innych państwach europejskich, zajęcia z muzyki, tańca, zajęcia sportowe i plastyczne. Codziennie inne państwo będzie gospodarzem wieczoru, przygotowując prezentacje, zabawy oraz poczęstunek składający się z typowych narodowych smakołyków.

Mamy nadzieję, że zachęcimy innych uczestników do odwiedzenia Polski, że nasz program wieczoru narodowego będzie ciekawy. Chcemy też poznać inne tradycje, ćwiczyć umiejętności językowe i zmierzyć się ze stereotypami dotyczącymi innych narodów.