I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Laureaci konkursu historycznego

W środę 13 stycznia br.w PZS nr 2 w Pszczynie  odbył się konkurs pt. „Śląsk i ziemia pszczyńska  na przestrzeni wieków” organizowany przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Konkurs składał się z dwóch części i wymagał od uczestników sporo wysiłku w przygotowaniu się do zadań konkursowych. W pierwszej części, która miała charakter pisemnego testu, uczestnicy musieli wykazać się wiedzą historyczną na temat: „Śląsk i ziemia pszczyńska w średniowieczu”. 
W drugiej części zawodnicy posługując się gwarą  śląską  przedstawiali pięciominutowe opowiadanie na dowolny temat. Zadaniem konkursowym w tej części było również zaprezentowanie ważnej postaci dla ziemi pszczyńskiej wraz z uzasadnieniem swojego wyboru oraz przygotowanie prezentacji na temat „Moja mała ojczyzna”. W konkursie wzięło udział sześć trzyosobowych zespołów ze szkół z terenu powiatu pszczyńskiego, w tym dwa zespoły z naszej szkoły. Miło nam poinformować, że reprezentanci naszej szkoły zajęli pierwsze i drugie miejsce w tej rywalizacji. 
Pierwsze miejsce zajął zespól w składzie: Grzegorczyk Karolina z kl. II F, Zawisza Jarosław z kl. II F, Zawisza Magdalena z kl. II F, a drugie miejsce zajął zespół w składzie: Koczurkiewicz Natalia z kl. II D, Kowalska Małgorzata z kl. II D i Sitko Eryka z II D. Zwycięzcy i uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i cenne nagrody, które wręczył dyrektor POPP Marcin Bienioszek, podkreślając wysoki poziom konkursu i bardzo dobre przygotowanie wszystkich jego uczestników.

Serdecznie gratulujemy.