I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Kurs ratowniczy w ZS nr 2

W sobotę 24.05.14 r. na basenie Powiatowego ZS nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie miał miejsce kurs ratowniczy przeznaczony dla licealistów. Po powitaniu młodzieży przez kierownika pszczyńskiej drużyny WOPR pana Czesława Kondziołkę oraz  dyrektora I LO im. Bolesława Chrobrego panią Renatę Dyrdę odbył się pokaz umiejętności młodszych członków WOPR-u, a następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy, którym doświadczeni ratownicy wodni udzielali rad w zakresie podstawowych czynności ratowniczych.
 Instruktorzy pokazywali m. in. jak przeprowadzić poprawnie resuscytację krążeniowo-oddechową oraz jak unieruchomić poszkodowanego. Jedną z atrakcji była także możliwość nurkowania ze specjalistycznym sprzętem w asyście doświadczonego nurka.
W kursie tym uczestniczyło wiele osób, jako że był znakomitą okazją do podniesienia umiejętności pływania oraz udzielania pierwszej pomocy. Panowała miła i swobodna  atmosfera, jednak z pewnością wielu dowiedziało się niejednej ważnej rzeczy, mogącej uratować kiedyś życie.