I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Kolejne certyfikaty z języka francuskiego

 

    Na mocy porozumienia z Ambasadą Francji w Polsce Polskie Stowarzyszenie – Europa Języków i Kultur jest od tego roku nowym Centrum Egzaminacyjnym DELF  w Polsce.   Od początku roku  zewnętrznym ośrodkiem zdawania egzaminów DELF dla uczniów grup       i klas frankofońskich południowej części województwa śląskiego uczestniczących     w projekcie „Klasy Frankofońskie na Śląsku”jest  I LO im. Bolesława Chrobrego.

     Miło nam poinformować, że wszyscy uczniowie z naszej szkoły, którzy przystąpili  do egzaminów zewnętrznych zdali je pomyślnie. Na podstawie tego egzaminu 17 uczniów klas drugich oraz trzecich naszego liceum na poziomach A2 oraz B1 otrzyma certyfikat językowy DELF wystawiony przez francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej i uznawany na całym świecie oraz ważny do końca życia!

Uczniowie rozpoczynali naukę języka francuskiego w liceum w grupach DELF D1   z rozszerzonym językiem francuskim.

 

Serdecznie gratulujemy!