I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Klub Miłośników Powieści Kryminalnych Pod lupą rozpoczyna swoją działalność

Już 3 listopada o 18.30 w Pszczyńskim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie Klubu Miłośników Powieści Kryminalnych „Pod lupą” – nowego koła zainteresowań skierowanego do czytelników powieści sensacyjnych, thrillerów oraz kryminałów.

„Pod lupą” to pszczyńska odpowiedź na coraz popularniejsze grupy czytelnicze koncentrujące się na wybranym gatunku. Co dwa tygodnie, uczestnicy spotkań będą omawiać kolejną powieść spośród klasyki kryminału (np. twórczość Agathy Christie, sir A.C. Doyle’a, nurt literatury skandynawskiej, ale również działalność polskich twórców).

Udział w zajęciach jest dobrowolny, zapisać może się każdy, bez względu na wiek – ważna jest pasja i miłość do powieści kryminalnych albo chęć zakochania się w tego typu literaturze.

Esencją zajęć będą również warsztaty literackie, skupiające się na podstawie budowania charakterystycznego napięcia punktu kulminacyjnego, tworzeniu postaci, alibi oraz motywów, a także środkach retorycznych używanych w tego typu utworach.

 

Grupa będzie się również przygotowywać do nowej cyklicznej imprezy – Weekendu Kryminalnego, który odbędzie się w maju 2015r. w Pszczynie. 

Zaprasza Jakub Pieczka