I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Jubileusz Frankofonii

X JUBILEUSZOWY POWIATOWY DZIEŃ FRANKOFONII

 

         Dyrekcja I Liceum im. Bolesława Chrobrego wraz  z Delegacją Wspólnoty Francuskiej Belgii, Regionu Walonii, Instytutem Francuskim w Polsce,  Polskim Stowarzyszeniem Europa Języków i Kultur oraz wydawnictwem Hachette Polska organizują jubileuszową dziesiątą edycję « Dnia Frankofonii » dla uczniów grup frankofońskich powiatu pszczyńskiego, uczestniczących w projekcie „Klasy Frankofońskie na Śląsku”. Święto Frankofonii obchodzone jest w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Frankofonii. W naszym powiecie organizowane jest od 2007 roku, każdego roku w innej szkole uczestniczącej w projekcie.

 

        Uroczystość, nad którą patronat objęli starosta i burmistrz miasta,  odbędzie się 1 kwietnia 2016 roku (piątek) o godzinie 10 w budynku I Liceum im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Swoją obecność potwierdzili przedstawiciele ambasad krajów frankofońskich. Partnerem strategicznym naszego przedsięwzięcia jest francuska firma Hutchinson.

 

         Celem „Dnia Frankofonii” jest promocja obszarów frankofońskich na całym świecie, a także integracja środowisk frankofońskich naszego powiatu. Wspólne spotkanie grup uczestniczących w projekcie „Klasy Frankofońskie na Śląsku” to znakomita okazja do dyskusji i wymiany doświadczeń  między uczniami, nauczycielami i  dyrektorami placówek oświatowych .

 

      W trakcie obchodów Dnia Frankofonii zaplanowano atrakcyjne konkursy z nagrodami.

 Partnerami przedsięwzięcia są: Ambasada Kanady, Ambasada Szwajcarii, frankofońska telewizja TV5MONDE, Orange, Bank Spółdzielczy w Pszczynie, firma Instalbud, Wydawnictwo Szkolne PWN, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Księgarnia Nowela, Księgarnia Edukator, ZPC Mieszko.